Vilko runa

VILKO RUNA

            Artėjant šiltai bobų vasarai norime trumpai papasakoti apie vieną iš runų, o būtent vilko.
     Nuo seno mūsų protėviai bijojo ir garbino vilką. Taip, kad jis medžiodavo gyvūnus, kurie naikindavo derlių, vilkas tapo savotišku derlingumo simboliu. Taip pat jis buvo siejamas su požemiu – tikėta, kad vilkas saugiai palydi mirusias dvasias į pomirtinį pasaulį.
     Pats simbolis primena rombą. Apatinė dalis kažkiek išsikiša ir užsilenkia į šonus. Amuletą su runos ženklu gamindavo iš aukso arba sidabro, tačiau dažnai išdroždavo iš tuopos arba ąžuolo.
     Senovėje tikėta, kad šį ženklą turi turėt žiniuonės ir ypatingų galių turintys žmonės užsiimantys gydymu. Jis padidindavo jų jėgas ir leisdavo gydyti sunkiausius susirgimus.
     Tikima, kad runa kaip amuletas priduoda drąsos, ryžto, apsaugo nuo blogio jėgų. Labai pabrėžiama, kad simbolis leidžia nugalėti priešą, nukreipia žmogų kilniems tikslams ir neleidžia kenkti kitiems. Vilko runa taip pat simbolizuoja pagarbą, fizinę ir moralinę stiprybes, drąsą, šlovę, gyvybės energiją ir šeimos santykių stiprinimą. Ženklas asocijuojamas su beribe žinių paieška ir išmintimi, stiprybe, ambicijomis, laisve. Simbolis skatina lyderio savybes ir manoma, kad yra labai stiprios energetikos.

*nuotrauka iš interneto.

2019 spalio 14 d.