Šiek tiek apie odos kokybę

Natūrali oda skiriasi savo kokybe, galima išskirti kokybės lygius:

  • Full grain leather. Prabangiausias ir geriausias pasirinkimas – aukščiausios kokybės oda. Išlikęs viršutinis sluoksnis gali turėtų tam tikrų natūralių defektų. Tokia oda yra atspariausia aplinkos poveikiui, maloniai dėvisi, yra ilgaamžė – teisingai prižiūrimas gaminys tarnaus ilgus metus. Taip pat su tokia oda yra sudėtingiau dirbti, todėl gaminiai iš tokios odos yra brangūs.     
  • Top grain leather. Antra pagal kokybę oda – gamybos metu atskiriamas viršutinis sluoksnis, paslepiami trūkumai. Dažniausiai naudojama rankinių gamybai. Ji yra kažkiek pigesnė, plonesnė. 
  • Genuine leather. Dažnai ant gaminių galima pamatyti šį terminą, tačiau tai tik reiškia, kad teoriškai pagaminta iš natūralios žemiausios kokybės odos. Tai sluoksnis, kuris pasilieka nuimant viršutinius geriausius sluoksnius. Gaminiai iš tokios odos yra gerokai pigesni, trumpaamžiai, su laiku nusidėvi. Tokia oda primena kokybišką tik iš išorės, tačiau kokybiškos odos savybėmis nepasižymės.
  • Bonded Leather. Pigiausias varianta – perdirbta/ malta ir suklijuota oda (jos likučiai). Dažniausiai iš jos gaminama lakuota oda, kuri labai gerai tamposi.

Nuotraukoje (paimta iš interneto) matosi, kurie sluoksniai naudojami įvairiems odos tipams.

Savo gaminiams naudojame tik Full grain ir Top grain tipo odą – mums svarbi kokybė ir ilgaamžiškumas.