Šių laikų daikto idealizavimas?

Kaip dažnai būna, kad Žmogus turi savo mėgstamą DAIKTĄ, kuris jam yra labai brangus. Ir staiga tas DAIKTAS sugadinamas! Plyšta, išsipurvina ar dar ištinka kitokie nemalonumai, kurie paverčia jį visiškai netikusiu.

Ką tada daro Žmogus? Vienas ieško kuo pakeisti DAIKTĄ, o kitas ieško tokio pačio.  Jei tas liečia rankines ir kuprines, iškart iškyla keblumai. Žmogui labai pasiseka, jei jis randa pirkti tokį patį gaminį ir galvos skausmo kaip nebūta! O jei tokių gaminių jau aplamai nėra prekyboje? Tada lieka vienas iš variantų – užsakyti tokį gaminį, kad pagamintų individualiai.

O dabar STOP! Svarbu atsiminti tokį nerašytiną faktą – galima pagaminti maksimaliai panašų gaminį, bet ne KOPIJĄ! Kiekvienas odininkas turi savo stilių ir bruožus, kurie būtinai atsispindės jo darbe. Taip pat galutinis rezultatas priklauso nuo medžiagų, kuriuos parinkti identiškus faktiškai nėra galimybės. Vien apsidairius odų įvairovėj  –  taip pat paruošiama ir apdorojama oda iš naujos partijos jau gali būti visiškai nepanaši į praeitos.  Žiupsneliu ryškesnė spalva, papildomai atsiradę dryžiai ir štai mes turime jau kitokią odą iš kurios pagamintas gaminys bus vėl kitoks.

Ir štai Žmogui pranešama, kad jo daiktas pagamintas. Jis skuba, pilnas vilčių pagaliau vėl paimti būtent tą savo DAIKTĄ į rankas ir… jo laukia didžiausias nusivylimas. Tai NE TAS daiktas, prie kurio jis buvo įpratęs. Ne tas atspalvis, ne ta forma, faktūra ar dar kokia smulkmena.. Dėl ko įvyksta nusivylimas? Nes Žmogus deda per daug vilčių gauti KOPIJĄ. O KOPIJOS jis tikrai negaus.

Atsiminkite, išties sunku pagaminti gaminį labiausiai panašų į Jūsų norimą, o ypač jei Jūs pateikiat tik keletas nuotraukų (gerai dar jei bent keletas).  Net galėdamas paimti į rankas tą daiktą odininkas negalės jo tiesiog klonuoti.  Jis pagamins jo jaunėlį brolį, kuris pratęs giminę. Jis bus panašus, bet  ne toks pats kaip jo pradininkas. Nes kiekvienas odininkas, kurdamas jau savo gaminį, atiduoda jam kažkiek savęs – savo minčių, meilės ir asmenybės.

Kokia gali būti išvada? Tegu senas DAIKTAS pasilieka Jūsų atsiminimuose, o Jūs tiesiog džiaugsitės nauju daiktu, kurį pagamino Jums odininkas įdėjęs į savo kūrinį tiek jėgų, kantrybės, pastangų ir savęs pačio. Juk kiekvienas individualus gaminys yra unikalus ir sukurtas būtent Jums!

Rankų darbo dėklas gydytojo fonendoskopui
Dovana mylimam augintiniui