Vikingų simboliai

Kas gi buvo vikingai?

Ankstyvųjų viduramžių jūrininkai, kariai, pirkliai ir plėšikai kilę iš Skandinavijos ir Jutlandijos pusiasalių. Jie turėjo savo kultūrą, meną, architektūrą. Kalbėjo senovės skandinavų kalbos dialektais ir yra išlikę jų įrašai senuoju raštu – runomis.

Labiausiai vikingai žinomi savo siaubiamaisiais žygiais  Skandinavijos, Britų salų pakrantėse ir kitose Europos dalyse tarp VIII a.pabaigos ir XI a.

Jie rengė antpuolius į Anglijos, Prancūzijos, Italijos pakrantes, atrado Islandiją ir Grenlandiją bei Amerikos žemyną, kolonizavo Šiaurės  Angliją bei Normandijos sritį Prancūzijoje.

Klaidingi stereotipai :

  • Aukšto ūgio – vidutinis vyro ūgis 170 cm, moterų 155 cm.
  • Ragai ant šalmų – vikingai naudojo artimą kovos stilių, kurio metu ragai trukdytų.
  • Laukiniai plėšikai – vikingų visuomenės centras buvo savitarpiškumas asmeniniu, socialiniu ir platesniu politiniu lygiu. Daug klaidingų mitų atsirado dėl krikščionių šališko požiūrio, nes vikingai buvo pagonys.
  • Kaukolių indai – mitas atsirado 1636 metais neteisingai išvertus literatūros šaltinį, kuriame buvo minimas tuščiaviduris ragas.
  • Apsileidimas – vikingai Anglijoje turėjo nekokią reputaciją dėl perdėtos švaros. Jie naudojo daug asmens higienos priemonių – šukas, žnyples, skustuvus ir kt.

Kaip buvo minėta, vikingai buvo pagonys ir turėjo labai turtingą ir įdomia simboliką. Galbūt atkreipėte dėmesį į mūsų asortimente esantį vienetinį diržą su keistais simboliais?

Gyvybės medis.

Šis šventas medis valdė devynis pasaulius ir jungė viską visatoje. Reiškė absoliučią galią, gilias žinias ir mistinę dievybę.

Vegvisir – islandiškas kompasas.

Šis simbolis, apsaugantis nešiotoją, neleidžia pasimesti per audras. Simbolio tikslas – nukreipti žmogų tinkama linkme.

El aegishjalmur – kario gynėjas.

Tikėta, kad jis išgąsdins priešą ir priduos kariui drąsos, buvo piešiamas ant veido prieš mūšį. Minimas vikingų sakmėse. Taip pat buvo naudojamas kaip apsauga nuo blogio jėgų.

Fenriras.

Skandinavų mitologijoje milžiniškas vilkas.  Nenugalimos jėgos , lyderystės, chaoso ir laisvės simbolis.

Mjolnir.

Kūjis susijęs su palaiminimu ir apsauga,  taip pat su žaibu, griaustiniu. Buvo labai gerbiamas ir svarbus, nes priklausė vienam iš stipriausių dievų – Torui.

Pasiūlymai This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Out of stock
Add to Wishlist

Diržas “Vilnius”

110.00120.00 su PVM